Otaczarnia – nowa ścieżka edukacyjno-informacyjna w naszym Bukowcu

Przyjemna i lekka ścieżka spacerowa powstała niedawno w Bukowcu. To 2-kilometrowa pętelka doskonała na 30-minutowy spacer z dziećmi, dla osób o słabszej kondycji czy popołudniowy relaks. Zwieńczeniem krótkiej wycieczki może być posiłek przyrządzony w drewnianej wiacie wyposażonej w drewniane stoły, ławy i prawdziwy piec.

Aby dotrzeć do otaczarni, musicie się kierować drogą na miejscowość Rajskie. Początek ścieżki spacerowej znajdziemy w naszym Bukowcu, ok. 100 metrów za mostem nad Solinką. Wjazd po prawej stronie drogi jest dobrze oznaczony. Możecie tu dojechać autem, a na miejscu znajdziecie duży utwardzony parking.

Nazwa „otaczarnia” pochodzi od miejsca składowania masy bitumicznej – materiału  do budowy bieszczadzkich dróg. Zniszczony niegdyś teren otaczarni, opanowała dziś bieszczadzka roślinność i Nadleśnictwo Baligród, które postanowiło zagospodarować teren, przygotowując ścieżkę  „Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Bieszczadzkie”.

Po wjeździe na parking rzuca się w oczy obszerna drewniana i kryta gontem wiata z kilkoma stołami, ławami i prawdziwym piecem. Obok wytyczono miejsce na ognisko. Z doniesień Gości Trzech Domków wiemy, że doskonale nadaje się również na przygotowanie pieczonki – garnka postawionego nad ogniskiem z bardzo kaloryczną ale cudowną w smaku zawartością.

Tych, którzy nie utkną zaraz przy piecu albo przy ognisku, Nadleśnictwo skieruje w stronę Solinki, wzdłuż której prowadzi początkowo nasza ścieżka. W kilku jej miejscach zostały przygotowane łagodne zejścia do wody, a na zmęczonych czekają drewniane ławeczki. Po drodze można poczytać co nieco o bieszczadzkiej florze i faunie, gdyż wzdłuż ścieżki rozmieszczono tablice edukacyjne.

Po zatoczeniu pętelki wracacie do wiaty i jeśli to konieczne, korzystacie z drewnianej toalety, czy jak kto woli – wychodka.

Jeśli szukacie „atrakcje dla dzieci”, „Bieszczady szlaki z dziećmi”, „domki z kominkiem” czy „domki w Bieszczadach” i chcecie odpocząć  w wygodnym miejscu, serdecznie do Trzy Domki.

Życzymy miłych spacerów!

udostępnij :