Atrakcje w Bieszczadach

Atrakcje dla dzieci w Bieszczadach

Leśne Mini-ZOO, Bieszczadzka Kolejka Leśna, rejs statkiem po Solinie, czy wiejskie ZOO – to tylko kilka propozycji atrakcji dla najmłodszych bieszczadzkich turystów. Zamiast zanudzać dzieci zachwytem nad pięknem bieszczadzkiej przyrody, korzyściami z pobytu na łonie natury, itd. itp., można je nią po prostu zainteresować. A w przerwie pozachwycać się bieszczadzką przyrodą, oczywiście.

Poniżej podajemy kilka propozycji jednodniowych wypadów z dziećmi podczas pobytu w Bieszczadach: 

Bieszczadzka

Kolejka Leśna

Zwana również Bieszczadzką Ciuchcią. Urocza reaktywowana kilkanaście lat temu kolejka wąskotorowa z klimatycznymi, małymi, otwartymi wagonikami, toczącymi się wolno za starym, bo pochodzącym z lat 50-tych parowozem – prawdziwą ciuchcią. Oferuje podróż przez malowniczy las, bieszczadzkie wsie i pola. Od 2012 r. jeździ również zimą.

Wyjazd ze stacji Majdan k/Cisnej znajdującej się 21 km od Trzech Domków na 2 trasy: do Balnicy (trwa 2 godziny i pół godziny postoju w Balnicy i do Dołżycy (1h 20 min i 20 min. postoju w Dołżycy). W sezonie letnim kolejka wyrusza w drogę dwukrotnie o 10:00 i 13:00.Nasze drewniane domki w Bukowcu nad Soliną nieopodal Polańczyka zapraszają. Dla Państwa są dostępne przez cały rok, w każdym znajduje się 6 miejsc noclegowych z łazienką, kompletną kuchnią i salonem z kominkiem.

Zagroda pokazowa żubrów

Została otwarta w maju 2012 r. Z dwóch platform zainstalowanych specjalnie dla turystów można w niej oglądać rzadkie i pozostające stale pod ochroną i opieką bieszczadzkie żubry.
Istnieje możliwość zwiedzania zagrody z leśniczym – przewodnikiem.
Szczegóły

Nadleśnictwo Stuposiany Stuposiany 4, Muczne
telefon: 13 461 01 71

Ośrodek Wypoczynkowo – rehabilitacyjny „Caritas”

W Myczkowcach (23 km od Bukowca), gdzie w parku miniatur architektury drewnianej można zwiedzić unikatową ekspozycję miniatur karpackich cerkwi i kościołów. Na obszarze ok. 0,8 ha, na 10 wzgórzach, ustawiono 140 makiet w skali 1:25 najstarszych drewnianych kościołów rzymsko-katolickich, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenu południowo – wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy.

Atrakcją tego ośrodka jest także egzotycznie urządzony Ogród Biblijny (http://www.ogrod-biblijny.pl/), a także mini – zoo, gdzie np. kozy żyją w symbiozie z bocianem, kaczki i gołębie z królikami, są też daniele, sarny, różnego rodzaju ptaki. Ośrodek ma również własną stadninę oferującą jazdę konną – samodzielnie lub pod okiem instruktora.

Zespół Basenów Delfin w Ustrzykach Dolnych

44 km od Bukowca. Zachwalany jako najbardziej nowoczesny kompleks basenowo- rekreacyjno- wypoczynkowy na Podkarpaciu. Dostępne są: basen sportowy, basen rekreacyjny z biczem wodnym, gejzerami, zjeżdżalnia (65 m) i mini zjeżdżalnia dla dzieci (1-6 lat), sauny, łaźnia parowa, solaria, masaż hydro-jet, kapsuła SPA, salon gier zręcznościowych i intelektualnych; profesjonalny stół bilardowy PRYMUS SPORT, bilard MINI POOL, DART, stół do tenisa stołowego oraz piłkarzyki Od czerwca 2011 r. przy krytej pływalni działa również kompleks sportowo-rekreacyjny z basenami odkrytymi i zjeżdżalniami wodnymi, biczem wodnym, brodzikiem dla dzieci i zjeżdżalniami. Na miejscu jest również bar. Czynny codziennie od 7:00 do 22:00.

Leśne MINI-ZOO

w miejscowości Liszna koło Cisnej (38-607 Liszna) – 21 km od Bukowca, prowadzone przez leśniczego p. Tomasza Gawrycha i jego żonę. Można tu zobaczyć:

I inne zwierzęta, ZOO jest otwarte codziennie od 10.00 do 17.00. Dzieci poniżej 7 lat mogą zwiedzać bezpłatnie. Chętni mogą również kupić karmę i samodzielnie karmić zwierzęta.

Liszna 9, 38-607 Cisna / telefon: 503 539 192

Bieszczadzkie drezyny rowerowe

W powstałe z połączenia zamiłowania do turystyki, kolejnictwa i rowerów – pojazdy napędzane siłą mięśni nóg poruszające się po torach kolejowych. Atrakcja jest realizowana na pięknej widokowo linii kolejowej nr 108 wiodącej z Zagórza do Krościenka, zbudowaną jeszcze za czasów Cesarstwa Austrowęgierskiego w 1872 roku. Drezyny odjeżdżają z 2 stacji: w Uhercach Mineralnych ze Stacji Głównej – Uherce Mineralne 62A, znajdującej się przy drodze nr 84 i w Ustrzykach Dolnych ze Stacji Letniej, ul. Dworcowa 10 na Stacji PKP.

Odkryj radość w okolicy

Spływy pontonowe i kajakowe

Po Sanie – troszkę kapryśne, bo zależne od stanu wody w rzece, dla grup zorganizowanych, dla rodzin

Paintball

Chatka Wariatka

W Uhercach Mineralnych – Jedyny w Bieszczadach Dom na Dachu, nasz błędnik szaleje zanim jeszcze wejdziemy do środka.

Bieszczadzki Park Linowy "KAMIKAZE"

W Dołżycy (18,5 km od Bukowca) to system 22 platform i przeszkód linowych o różnym poziomie trudności, zainstalowanych na drzewach (wys. 1 – 15 m). Organizatorzy zapewniają, że każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej pokona całą trasę. Są tu stacje złożone z mostków, belek, kładek, pętli, siatek, drabinek oraz podniebna tyrolka o długości 180 m. Pokonanie całej trasy zajmuje około 1 godziny, w zależności od kondycji i sprawności uczestnika. W parku mogą się bawić osoby dorosłe, jak i dzieci (o minimalnym wzroście 140 cm z rękami uniesionymi do góry i za pisemną zgodą rodziców). Będąc wyposażonym w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprzęże, lonże, karabinki, bloczek zjazdowy TRACK, kask) trasę pokonać samodzielnie. W trakcie zabawy każdy z uczestników jest wpięty do specjalnej liny asekuracyjnej gwarantującej uniknięcie upadku. Nad bezpieczeństwem czuwają przeszkoleni i doświadczeni instruktorzy. Park jest otwarty od kwietnia do października.

Jazda konna w Bieszczadach.

Na terenie Bieszczad działa wiele stadnin, stajni i ośrodków jeździeckich oferujących przeróżne formy spędzania wolnego czasu na koniu czy z koniem: kilkudniowe, weekendowe, bądź jednodniowe rajdy czy spacery konne, jazdy bryczką, hipoterapia, kuligi, możliwość wynajęcia konia, czy zwiedzania Bieszczadzkich szlaków konnych z przewodnikiem, oprowadzanie w ręku dzieci i dorosłych na kucykach, hucułach i dużych koniach a wszystko to zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Wiejskie ZOO

Sielski Park Rozrywki dla Dzieci w Berezce, 13 km od Bukowca, gdzie można spotkać, podglądać i oglądać, a nawet karmić i dotyka:

I inne zwierzęta, na dzieci czekają również ule, park linowy, wielka proca, z której można wystrzeliwać pluszowe kurczaki, przejażdżki konne, wiejskie kręgle, dojenie sztucznej krowy, prawdziwy wiejski ogródek, zjeżdżalnia linowa, warsztaty wyrobu masła, zajęcia garncarskie i inne atrakcje.

Domki

Komfort połączony z naturą

Drewniane, tradycyjne i bez zadęcia domki z kominkami, do których czasem trzeba samemu narąbać drewna. Domki oddawane do dyspozycji Gości, bez ingerencji właściciela w czasie wynajmu – pełna prywatność.

350 zł

/ Dobę

MIMI

350 zł

/ Dobę

ZUZU

350 zł

/ Dobę

FELIX