Bieszczady nadal traktowane są po macoszemu przez amatorów białego szaleństwa. A niesłusznie. Funkcjonuje tutaj przecież z dużym powodzeniem kilka wyciągów i tras zjazdowych. Mamy także posiadającą homologację FIS trasę wyczynową, na której odbywają się zawody narciarskie m.in. Puchar Polski a narciarstwie alpejskim.

Poniżej polecamy kilka wyciągów narciarskich na terenie Bieszczad:

   1. Wyciąg orczykowy „Dzidowa” w Bystrem oferujący dwie trasy: 920 m i 420 m. Stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany i ratrakowany. Znajdziecie tam wypożyczalnię sprzętu narciarskiego i szkółkę narciarską.

    2. Wyciąg Weremień w Lesku posiada dwie trasy zjazdowe 680 m i 750 m. Stoki są oświetlane, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Amatorzy snowbordu znajdą tu snowpark z profesjonalnymi przeszkodami. Jest również wypożyczalnia sprzętu, szkółki: narciarska i snowbordowa.

   3. Stacja narciarska Laworta-Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych. Tutaj znajdziecie dwa wyciągi: krzesełkowy 1300 m i orczykowy o długości 900 m. Przy obydwu stokach działają wypożyczalnie sprzętu a także szkółki narciarskie i snowbordowe.

   4. Puławy Górne Koło Rymanowa – Góra Kiczera oferuje tu aż cztery wyciągi: dwuosobową kolej krzesełkową o długości 900 m, wyciąg orczykowy 420 m, wyciąg orczykowy 300 m i wyciąg dla początkujących 150 m, pięć tras zjazdowych i trasę biegową. Trasy są oświetlone i ratrakowane. Ośrodek przygotował również snowpark. Do dyspozycji wypożyczalnia sprzętu i szkółka narciarska i snowbordowa.

   5. Wyciąg narciarski „Kalnica” w Kalnicy drugiej oferuje trzy trasy zjazdowe: 850 m, 800 m i 650 m. Do dyspozycji wypożyczalnia sprzętu, serwis narciarski, szkółki: narciarska i snowbordowa. Trasy są ratrakowane.

    6. Wyciągi orczykowe „Karlików” oferują dwie szerokie trasy o długości 1200 m każda. Dla dzieci i początkujących narciarzach przygotowano 150-metrowy wyciąg. Jeden ze stoków jest sztucznie oświetlany, obydwa są ratrakowane i w razie konieczności sztucznie dośnieżane. Dostępna wypożyczalnia sprzętu i nauka jazdy na nartach i snowboardzie.

    7. Wyciąg orczykowy „Pod Honem” w Cisnej. Oświetlona i ratrakowana trasa o długości 700 m. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska.

   8. Wyciągi narciarskie „Pod Dziedzicem” w Gogołowie. Dwa wyciągi talerzykowe do tras o 600- 700 metrowych. Wyciąg z niskim prowadzeniem liny o długości 180 m, trasa zjazdowa 200-300 metrów. Kolejka linowa dla dzieci i początkujących narciarzy. Stoki są naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Działają wypożyczalnia sprzętu sportowego, serwis narciarski i szkółki.

   9. Przemyśl – stok narciarski. Trzy trasy zjazdowe o różnym stopniu nachylenia i trudności: 830 m niebieska, 820 m zielona, 1200 m niebieska, „ośla łączka” o długości 50 m z wyciągiem niskiego prowadzenia liny i tor saneczkowy. Trasy są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Działają wypożyczalnia sprzętu, serwis oraz szkółki: narciarska i snowbordowa.

 

Szukaj

Kto jest online

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

wróć na góre
JSN Solid 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework