Bieszczady to wyjątkowe miejsce, gdzie nie tylko można odpocząć w sielskich warunkach, ale również sprawdzić się w warunkach ekstremalnych. Wiedzą o tym maszerowie, którzy od kilku lat przyjeżdżają tutaj w styczniu i lutym, żeby wziąć udział w Wyścigach Psich Zaprzęgów „W Krainie Żubra” w Bystrem, „W Krainie Wilka” w Lutowiskach i „w Kresowej Dolinie” w Baszni Dolnej.

Spotkania maszerów, czyli osób powożących psimi zaprzęgami, odbywają się już kilka lat i trwają kilka dni. Na trasie liczącej od 120 – 150 km zmagają się zaprzęgach psy różnych ras (m.in.: pies grenlandzki, alaskan husky czy syberian husky). Do tej pory w bieszczadzkich zawodach wzięło udział ponad 50 załóg z całej Europy. Najbardziej emocjonującymi ich częściami są wyścigi nocne. W czasie jednych ze spotkań, w Lutowiskach, odbywa się również Bieszczadzki Rajd Dogtrekkingowy.

Wyścigi Psich Zaprzęgów w Bieszczadach to nie tylko wyścigi sportowe. W trakcie ich trwania widzowie i kibice mogą wziąć udział w prezentacjach na temat samego sportu i jego bohaterów, spróbować sił na rakietach śnieżnych, wziąć udział w różnych grach i zabawach rodzinnych.

Szukaj

Kto jest online

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

wróć na góre
JSN Solid 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework