Nowości

W grupie znajomych czy we dwoje, na balu, czy podczas kameralnego spotkania  - dobrze przyrządzone grzane wino pasuje do każdej noworocznej zabawy. Ale najlepiej jego smak i aromat docenicie, pijąc je gorące w Sylwestra 2017/2018 przy rozpalonym kominku, w drewnianym domku w Bieszczadach.

Sylwester 2017/2018 w przytulnym drewnianym domku, z kubkiem gorącego grzańca pachnącego goździkami i pomarańczą, z rozpalaniem drewna w kominku i rozkoszowaniem się potem mroźnym porankiem na drewnianym tarasie w perfekcyjnie czystym pachnącym mrozem powietrzu. Nie ma nic lepszego! Zapraszamy do Trzech Domków!

Mówią o nim cud natury, skarb lasu, bomba witaminowa, naturalne antidotum na różne dolegliwości a nawet afrodyzjak. W medycynie naturalnej funkcjonuje pod nazwą allium ursinum. Czosnek niedźwiedzi to pierwsza nowalijka, która pojawia się w lesie już w marcu i aż do maja mocno opiera się kapryśnej wiosennej pogodzie. Swą nazwę zawdzięcza niedźwiedziom, które podobno zaraz po wybudzeniu, opychają się jego liśćmi.

Na grzyby w Bieszczady
Borowiki szlachetne, maślaki, czerwone i białe kozaki, podgrzybki, kurki - a wszystkie na wyciągnięcie ręki. W Bieszczadach ciepłe wrześniowe dni przyniosły wysyp grzybów. Nikt nie wraca z lasu z pustym koszykiem.
„Na grzyby, w aromatów pełen las…” śpiewał kiedyś Kabaret Starszych Panów. Jesteśmy niemal pewni, że Starsi Panowie Dwaj mieli na myśli bieszczadzkie lasy, o tej porze roku cudownie aromatyczne i pełne grzybów. 

Ostatni wolno żyjący na świecie żubr nizinny został zastrzelony w 1919 roku. Kiedy założone w 1923 Międzynarodowe Towarzystwo Ochrony Żubra, próbując ratować wymierający gatunek, policzyło żubry czystej krwi żyjące w niewoli – zostało już ich tylko 54 sztuki. Dziś mamy w samych tylko Bieszczadach około 300 sztuk. Kilka z nich można oglądać w otwartej w maju 2012 roku pokazowej zagrodzie żubrów w Mucznem w bieszczadzkiej gminie Lutowiska. 

Szukaj

Kto jest online

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

wróć na góre
JSN Solid 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework